Carnavalnieuws

Kjell is de slimste, Bekir zorgt voor megastunt

today14 juli 2026

Background

11 is voor carnavalisten een speciaal getal en met avond 11 in de jacht op de Slimste Carnavalist op het programma stond het in de sterren geschreven dat er iets speciaal zat aan te komen. Na 2 weekjes pauze kon Floeren met hernieuwde energie zijn 10de editie aanvatten. Kjell wist vorige keer Katia te verschalken en samen met hem schoof Bekir voor het eerst aan onder de spotlights. Hij moest de fiere kleuren van Nie Geweun verdedigen en had een grote groep supporters opgetrommeld. Dit uit de kluiten gewassen trio kreeg een jury van stand voorgeschoteld. Prinsj Appel en Kauizjer Vitsken waren de animatoren van dienst en kweten zich uiteraard uitmuntend van hun taak.

In de 3-6-9-ronde ging Bekir meteen goed van start door een originele versie van een nummer van hem te herkennen en hij scoorde ook direct door de Miekes (uit Jommeke) uit elkaar te halen. Spelen met de miekes is dan ook een specialiteit van hem. We onthouden dat de Prinsj en de Kauizjer vooral een swingavond met Nancy en Francine wel zien zitten. Kjell nam het commando over door te weten dat er in de Zelfbouwmarkt een robothond aan de slag is en duwde door in de wetenschapsvraag gelieerd aan de hittegolf.

Niks is zeker bij de doevraag en deze leverde deze keer hilarische taferelen op. In een minuut tijd zoveel mogelijk wasknijpers op het hoofd bevestigen bleek iets waar ze alle drie wel weg mee wisten. Bekir haalde het nipt met 19 stuks, terwijl Kjell en Floeren er respectievelijk 18 en 17 totaliseerden. Opnieuw gescoord dus door de nieuwkomer. Daarna was het de beurt aan de Floeren om op toerental te komen met 2 goeie antwoorden, maar in de vraag naar het exact aantal artiesten die op Rock Werchter te zien waren, zat Kjell er het kortste bij en mocht ook zijn eerste 10 seconden noteren.

Het acroniem madiwodo bleek door niemand gekend en Floeren wist het best dat Maximus de kat van onze premier is. Hij prefereerde afgelopen weekend echter de Loemekse Feesten boven Festiloco waardoor zijn kennis over dit laatste festival onbestaande bleek. Bekir pikte goed in en haalde zo laatste gegeerde seconden binnen. Tussenstand na de 1ste ronde: Bekir 90, Kjell 70 en Floeren 60. Toen al werd duidelijk dat het een epische strijd zou worden.

De vragenstellers uit Ninove hadden weer een aantal onvoorspelbare vragen klaar zitten en Floeren opteerde voor Prinsj Kim om de spits af te bijten. Zij wou weten wat de deelnemers wisten over haar bekende naamgenoot: Kim Jong Un. Floeren is een volger van de internationale politiek en excelleerde in 4/4. Op die manier hees hij zich meteen naar de leidersplaats en mocht Kjell het 2de filmpje kiezen. De Kriskes van de Gambrinus keken even terug op hun periode in het Zwemkaffee en wat er zich in het zwembad afspeelde. Kjell kon in geen tijd alle Olympische zwemslagen opsommen en ging mee aan de leiding in de interessante strijd.

Bekir kon niet achterblijven en moest het doen met de vraag van Tony uit Heist-aan-Zee. Hij kende echter maar 1 Amerikaanse staat met beginletter A en stond Floeren toe er nog 2 aan te vullen. Enkel Alaska bleef in deze hele ronde onbeantwoord. Het maakte er de tussenstand wel razend spannend door: Floeren 144, Kjell 143 en Bekir 88.

Alleszins zette de kleine ommekeer Bekir in de driver’s seat om het 1ste raster te krijgen. Een voetballer als Dries Mertens herkennen is een makkie voor een voetbalkenner, maar 4 duivelse bieren alsook Tasmanië bleven ongekleurd op het scherm staan. Ook de rest kon immers niets aanvullen. Floeren had wat seconden verloren en kreeg het 2de overzicht voorgeschoteld. Daarin waren allemaal ludieke liedjesteksten te zien en was het voor zowel Floeren als Kjell een bonus van 30 seconden. Bekir sloeg zich weliswaar voor het hoofd dat hij “Oh Cheerio” en “Sportslasjn en kornisjongs” niet wist te geven.

In het 3de raster knalde Kjell meteen door met antwoorden als Maksim en de Culture Pub. Hij beet nog even de tanden stuk op het 3de antwoord, maar dat was uiteindelijk toch weggelegd voor Bekir. Hij zag Plopsaland in de wirwar aan trefwoorden. Het maakte dat alles toch redelijk kort bij elkaar bleef net voor de 2de pauze: Kjell 159, Floeren 139 en Bekir 91. Een pauze kwam weer welgekomen in deze warme temperaturen, maar ook de clash der titanen zorgde voor hete standjes in den Keizer.

We bleven bij de 1ste fotoronde in zomerse sferen met 10 types zomerslasjen. Bekir bleek in tegenstelling tot andere illustere figuren geen fan van voeten, maar wist toch 6 keer het schoeisel te herkennen. Floeren en Kjell deden er nog espadrilles en gladiatorensandalen bovenop. Enkel de trendy Birkenstocks en de babouches bleven onbekend en onbemind. Floeren mocht daarna aan de slag om te rijmen met de ridders. Een bidder, arbiter, lifter, flipper enzovoort gingen vlot over de tong. Ook hij haalde 6/10, maar Bekir liet na nog aan te vullen. Kjell wist (als aanstaande vader) een wipper en een schipper te herkennen.

De laatste fotoronde betrof brakke foto’s van cafés uit de Ninoofse deelgemeenten. Kjell scoorde op zijn eigen ronde opmerkelijk goed met 7 goeie antwoorden. Bekir komt ook al eens in een horecazaak en vulde nog gepast eentje aan. Enkel de Winnikse plaatsjes Plosj en Land van Winnik moeten nog verder ontdekt worden. In alle geval bleef alles nog kort bij elkaar voor het ingaan van de laatste ronde: Kjell 229, Floeren 186 en Bekir 138. Zat er een verrassing aan te komen? Floeren leek immers wat uit zijn ritme na de zomerbreak.

De allesbeslissende filmpjesronde vatte aan met een recent fragment over het gehackte scherm op het Niniaplein. Bekir was erbij en zette in geen tijd 3 antwoorden neer, maar bleef haperen op Egypte. Dat wist Kjell wel waardoor hij meteen 40 bonusseconden pakte. Het volgende was een stukje uit één van de films van de New Kids en die had Floeren duidelijk gezien. Enkel de personages Rikkert en Richard zaten te ver in het collectieve geheugen, maar met 3 op 5 kwam hij wel in het kielzog van Kjell te zitten.

Deze laatste had echter nog een fragment voor de boeg en kon het dus op eigen opslag afmaken. Eventjes terug in de tijd met een optreden op Eurosong. De Turkse Hadise en haar nummer Dum Tek Tek zorgden voor de bevrijdende overwinning. De rest gokte nog op het jaartal en de locatie, maar 2009 en Rusland vielen niet. Kjell van Skelmerau mag zich dus een week lang de Slimste carnavalist noemen met een score van 292 seconden. Bekir en Floeren werden veroordeeld tot het altijd spannende finalespel.

Met een score van 150 voor Bekir en 226 voor Floeren lag het veld niet ver uit elkaar en de newbie zette meteen de toon door 3 van de 5 meest voorkomende wonden te geven. Beter nog werd het bij de op en top Ninoofse vraag over deelgemeenten met andere postcodes dan 9400. Bekir realiseerde zowaar een 5/5, iets wat dit seizoen nog niet gebeurd was! De techniek begon plots wat te haperen, maar dat deerde niet. De rollen waren echter wel omgekeerd met 99 voor Bekir en 56 voor Floeren. De onbetwiste kampioen van de voorrondes zat plots in een voor hem onbekende situatie.

Het Vrijheidsbeeld was hem echter niet onbekend en met 3 goeie antwoorden zette hij Bekir opnieuw onder druk, maar deze laatste liet zich niet onbetuigd en pakte met én een extra goed antwoord én een tactische ingeving het commando weer over. De vraag over Popeye moest beslissing brengen en dat gebeurde ook. In geen tijd zorgde Bekir voor 2 goeie antwoorden en een verrassing van formaat. Floeren moest het onderspit delven en verlaat na 10 deelnames het strijdtoneel. Met opgeheven hoofd natuurlijk, want zijn score is onoverbrugbaar waardoor hij zekerheid heeft over deelname in de grote finale van dit epische spel.

Kjell en Bekir zien we op donderdag 16 juli terug in het café voor de 12de avond van het spel. Zij krijgen een schaduwfavoriet naast zich neergepoot. Niemand minder dan Joris van VA3D schuift dan immers aan om de degens te kruisen. Opnieuw alleen maar zwaargewichten die zich gaan meten!

Written by: Paulien Vercammen