Carnavalnieuws

NKV Mismieësterd: Van ‘Zot Gedacht’ tot Vaste Waarde in de Stoet

today5 oktober 2025

Background

22 Jaar NKV Mismieësterd: Van Plezier naar Passie.
Het begon allemaal met een ‘zot gedacht’ aan de toog bij Jona in Café Mojive. Het initiatief voor NKV Mismieësterd was geboren!

In de beginfase primeerde vooral het plezier; de rest was bijzaak. Pas rond of na Nieuwjaar begon men echt na te denken over wat men zou gaan doen. Liedjes, dans en kostuums waren aanvankelijk van ondergeschikt belang. Ze waren al tevreden als ze met vijf leden aan de tribune konden passeren. Zo hadden ze in hun eerste jaar zelfs geen muziekwagen, en in het tweede jaar stond er meer volk óp de muziekwagen dan dat er nog aan het dansen was.

Wist je dat Mismieësterd in die beginjaren zelfs Keizer va nde Leste Plosj werd, en dat drie jaar na elkaar? Maar dat maakt duidelijk dat het plezier destijds écht op de eerste plaats stond!

De Doorstart in 2014
2014 was een duidelijk kantelpunt. Meer dan de helft van de leden had de groep verlaten en het einde leek nabij; de muziekwagen was zelfs al verkocht.

Enkele trouwe leden wilden echter doorgaan. Tim, die de muziekwagen had gekocht, zette mee zijn schouders onder het project en zorgde zo voor de broodnodige doorstart. Er kwam meer organisatie en een nieuwe drive in de groep.

Nu, 22 jaar later, is Mismieësterd uitgegroeid tot een vaste waarde in de stoet. Een van de hoogtepunten die de groep kende, was het maken van de wettel MartYves in 2020.

Vandaag stellen ze hun nieuwe logo voor. En zeg nu zelf, het mag zeker en vast gezien worden!

Written by: Gerrit Wijns